TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Zimowe ostatki



Choć w głowie już wiosna, to stacje narciarskie Ziemi Kłodzkiej nie odpuszczają - jeszcze w marcu szykują wiele atrakcji.


W marcu jak w Alpach, czyli szusowanko w Zieleńcu!
Końca dobiegły niezwykle udane ferie - na stokach Ziemi Kłodzkiej wypoczywało mnóstwo fanów sportów zimowych z całej Polski.
Ale to nie koniec! Sezon narciarski trwa tu w najlepsze i zdaniem niektórych wchodzi w swoją najatrakcyjniejszą fazę. Z tego względu także w marcu Zieleniec cieszy się rosnącą z roku na rok popularnością.
Unikatowy mikroklimat daje tej stacji sporą przewagę w kontekście długości trwania narciarskiego sezonu oraz panujących na stokach warunków. Jeździć można tu praktycznie do połowy kwietnia i właśnie w ostatniej fazie sezonu #szusowanku towarzyszy przeważnie piękna i słoneczna aura.
Warunki na stokach są nadal bardzo dobre, co związane jest właśnie z wyjątkowym układem mas powietrza. Patrząc na to, jak grubość pokrywy śnieżnej kształtowała się na przestrzeni całego sezonu, możemy w kolejnych tygodniach być spokojni o warunki. Przed nami jeszcze wiele pięknych i spędzonych na jednej lub dwóch deskach dni.
Ośrodek dysponuje 29 kolejami i wyciągami oraz 23 kilometrami tras, które cały czas czynne są od 9.00 do 21.00. Godne polecenia są przede wszystkim nocne jazdy - wieczorna atmosfera panująca na stokach, szczególnie wobec czystego i pełnego gwiazd nieba, to rzecz warta uwagi przy planowaniu nawet jednodniowego wypadu do Zieleńca.
Już 9 marca w Zieleńcu odbędą się finałowe zawody cyklu Dziecięcego Pucharu Orlicy. To 24. edycja zawodów dla najmłodszych narciarzy. Jest to jedno z najstarszych tego typu wydarzeń w całym regionie, które każdorazowo przyciąga kilkadziesiąt zawodniczek i zawodników młodszego pokolenia. W trakcie każdego sezonu odbywa się 5 edycji, 9 marca odbędzie się ta finałowa, która z pewnością po raz kolejny przyciągnie na start ponad 80 uczestników. Trasa poprowadzona zostanie na stoku W5 przy Vital & SPA Resort Szarotka, a do zwycięstwa potrzebne będzie uzyskanie najlepszego łącznego czasu dwóch przejazdów. Zawodnicy startują w 6 kategoriach wiekowych (w tym w kategorii OPEN).
Wcześniej, bo już 3 marca w Zieleńcu odbędzie się 33. Memoriał im. Bronisława Haczkiewicza pod honorowym patronatem Rektora Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Zawody są częścią obchodów przypadającego w tym roku 300-lecia istnienia Zieleńca. Towarzyszyć im będzie kolejne tradycyjne już wydarzenie - Nocny Zjazd Duchów.
W dniach 9-10 marca w Zieleńcu rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski Instruktorów Snowboardu. Będzie to już 18. edycja tego wydarzenia.
Od 4 marca rusza tzw. niski sezon. To czas, w którym karnety na wszystkie koleje i wyciągi są tańsze niż w szczycie sezonu, dodatkowo na stokach jest nieco mniej ludzi.
W tym czasie obowiązuje Free Ski, dzięki któremu przyjeżdżający do Zieleńca na 4, 5 lub 6 noclegów goście otrzymają karnet odpowiednio na 3, 4 lub 5 dni, który wykorzystać będzie można w godz. od 9.00 do 16.00 od poniedziałku do piątku.


Słoneczna Czarna Góra
Największym atutem tej stacji narciarskiej jest fantastyczna infrastruktura. Do dyspozycji gości jest tu 14 tras, w tym jedna dojazdowa i pięć polan narciarskich o łącznej długości 14 km. W Czarna Góra Resort znakomicie odnajdą się narciarze i snowboardziści o różnym stopniu zaawansowania, co wynika z przyjęcia kompleksowego procesu szkoleniowego. Łagodnie nachylone stoki to idealne miejsce dla początkujących, zaś czarna trasa A została zaprojektowana z myślą o najbardziej doświadczonych miłośnikach sportów zimowych. Warto wspomnieć, że ratrakowane dwa razy dziennie trasy narciarskie posiadają dziewięć homologacji FIS i są wyposażone w nowoczesny system naśnieżania. Szusowanie nie musi kończyć się wraz z zachodem słońca - siedem tras oraz cztery polany szkoleniowe posiadają oświetlenie. Czarna Góra Resort oferuje jeden karnet dla wszystkich, co zdecydowanie ułatwia korzystanie z całego wachlarza atrakcji. Za komunikację na stoku odpowiada sześć wyciągów, trzy koleje linowe oraz cztery taśmy. Wyróżniającą się wśród nich jest 6-osobowa Luxtorpeda, która dociera na szczyt Czarnej Góry (1150 m n.p.m.). Nie ustępują jej dwie 4-osobowe koleje, w tym jedna prowadząca prosto na Żmijowiec (1100 m n.p.m.), a także cztery wyciągi typu BabyLift. Na najmłodszych i dorosłych czekają cztery wypożyczalnie sprzętu zimowego i szkółki narciarskie rekomendowane przez Czarna Góra Resort. Jedną z największych atrakcji jest najdłuższy w Polsce dwuosobowy Alpine Coaster Czarna Żmija, czyli 33 wagoniki mknące 950-metrowym torem z prędkością 40 km/h. Jeśli taka szalona jazda to dla kogoś za mało, Czarna Góra Resort zaprasza do zimowego Fun Parku. Na spragnionych wrażeń gości czeka tam, m.in.: przeznaczony do jazdy na pontonach tor snowtubbingowy o długości 50 m oraz ślizgi i saneczki. Popularnością miłośników freestylu na desce cieszą się ogromne trampoliny akrobatyczne i bounce boardy - piankowe deski do zabawy i akrobatycznych ćwiczeń w powietrzu. Nie sposób nie wspomnieć także o zapleczu hotelowym i restauracyjnym Czarna Góra Resort. Po pełnym atrakcji dniu goście mogą wypocząć w jednym z czterech doskonałych obiektów. W sumie Czarna Góra Resort oferuje 1700 miejsc noclegowych w nowoczesnych apartamentach, baseny, saunaria, strefy spa&wellness oraz ekskluzywne Spa z Natury. Na terenie Czarna Góra Resort znajduje się pięć rekomendowanych restauracji – każda w nieco innym klimacie i ze zróżnicowanym menu. Szczegóły na czarnagora.pl




Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

22 grudnia 2024
Imieniny obchodzą:
Zenon, Honorata, Franciszka, Bożena, Dragomir

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej