Noworoczny jazz
Noworoczną tradycją stały się już koncerty organizowane 1 stycznia przez Fundację Międzynarodowych Festiwali Chopinowskich w Dusznikach. I tym razem melomani będą mieli okazję by posłuchać dobrej muzyki na dobry rok.
Tradycja noworocznych koncertów w dusznickiej sali im. Jana Webera sięga kilku lat wstecz. W tym roku powody do zadowolenia będą mieli z pewnością sympatycy jazzu. Publiczność wysłucha wielu evergreenów, ale również kilku nowszych utworów oraz muzykę inspirowana południowoamerykańskimi rytmami. W programie koncertu znajdą się utwory: Cheeck to Cheek Irvinga Berlina, Summertime i I Got rhythm George’a Gershwina, Fields of gold Stinga, Killing me softly with his song Charlesa Foxa, a także latynoskie kompozycje autorstwa Pablo Beltrána Ruiza, Antônio Carlosa Brasileiro de Almeida Jobim (znanego jako Tom Jobim) czy Astora Piazzoli - łącznie 14 utworów.
Wystąpią: Ewa Głowacka-Fierek (wokal), Beata Wołczyk (skrzypce), Dariusz Wołczyk (altówka), Urszula Marciniec-Mazur (wiolonczela) oraz Marek Popów (gitara akustyczna). Początek koncertu o godz. 17.00. Na zakończenie można będzie wznieść toast lampką wina za pomyślność w Nowym Roku. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w siedzibie Fundacji Międzynarodowych Festiwali Chopinowskich w Dusznikach Zdroju (Rynek 10, tel. 74 8669280).
Maciej Schulz
Ewa Głowacka-Fierek – absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu, logopeda, wykładowca Wrocławskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Współpracuje z artystami Centrum Kultury Zamek w Poznaniu.
Beata Wołczyk – absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Związana z Mazurską Orkiestrą Filharmoniczną, Wielką Operą Polską, Filharmonią Sudecką. Obecnie pracuje w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu.
Tomasz Wołczyk – koncertmistrz Filharmonii Opolskiej oraz muzyk Kwartetu Smyczkowego Capitol z Wrocławia.
Urszula Marciniec-Mazur – dziekan Wydziału Instrumentalnego wrocławskiej Akademii Muzycznej. Współpracowała z licznymi orkiestrami, m.in. WOK Lepoldinum, WOK Wratislavia, OK Ricordanza a także Menuhin Festival Orchestra. W swoim dorobku ma wiele koncertów krajowych i z agranicznych oraz liczne nagrania, w tym dla radia i telewizji.
Marek Popów – gitarzysta i kompozytor, samouk. Jest założycielem i liderem zespołu Guru i laureatem Fryderyka 2010. Współpracował z wieloma wykonawcami i zespołami, tj.: Alvin Lee, Crash, Grażyna Łobaszewska, Edyta Bartosiewicz, Tadeusz Nalepa, Krzysztof Cugowski, czy Martyna Jakubowicz. Współpracuje z wrocławskim Teatrem Muzycznym Capitol.
Galowy Nowy Rok
Pierwszy dzień Nowego Roku Kłodzko uczci Galowym Koncertem Noworocznym - Operetki i pieśni neapolitańskie.
Pierwszego stycznia o godz. 18.00 Kłodzko zaprasza na uroczysty koncert noworoczny. W programie popularne arie operetkowe i piękne pieśni neapolitańskie autorstwa m.in. J. Straussa, F. Lehara, E. Kalmana i G. Verdiego, w wykonaniu orkiestry oraz solistów polskich scen operowych. Przed publicznością wystąpią: Anna Dzionek (sopran), Rafał Songar (baryton), Marta Poliszot (sopran) oraz Romuald Spychalski (tenor). Noworoczny Koncert Galowy odbędzie się w sali widowiskowej KCKSiR. Bilety w cenie 30 zł do nabycia w Galerii sztuki pARTer (Kłodzko, Plac Jagiełły 1).
Anna Dzionek - solistka Teatru Muzycznego w Łodzi oraz adiunkt na Wydziale Wokalno-Aktorskim łódzkiej Akademii Muzycznej. Laureatka m.in. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego w Barcelonie. Artystka nagrywa dla radia i telewizji.
Rafał Songan - solista łódzkiego Teatru Wielkiego. Artysta był półfinalistą konkursu im. L. Pavarottiego w Modenie (1994) oraz finalistą Konkursu im. Didura (1997). Obecnie współpracuje z operami w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie.
Marta Poliszot - solistka opery i operetki w Krakowie. Świetnie czuje się w repertuarze musicalowym. W 2005 roku otrzymała od Związku Artystów Scen Polskich dyplom uznania za wybitne osiągnięcia w sztuce wokalno-aktorskiej oraz za całokształt pracy artystycznej.
Romuald Spychalski - solista Teatru Wielkiego w Łodzi. Uczestniczył w wielu kursach mistrzowskich, a jego repertuar obejmuje lirykę wokalną, dzieła oratoryjno-kantatowe, arie, duety operowe i operetkowe oraz pieśni neapolitańskie.
Ewa Chalecka
Podziel się tym co czytasz:
Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa
< Powrót do listy artykułów